Chytáme Prahu! #umelecnetrpi ani na DAMU

Iniciativa #umelecnetrpi / #umelkynenetrpi se rozšiřuje i do Prahy. S ředitelkou DISKu DAMU Terezou Sochovou a Kristýnou Šestákovou jsme se tento týden dohodli na spolupráci. Do konce roku chceme postavit základ adresáře psychologů a psychoterapeutů sympatizujících s cíli projektu v hlavním městě a do nového roku plánujeme organizovat besedy a setkání k tématu duševního zdraví studentů a studentek uměleckých škol na DAMU, podobně jako se o to pokoušíme v Brně na JAMU.

Cílem projektu je vytvoření svépomocné sítě duševní pomoci pro mladé umělce a umělkyně. Zastáváme postoj, že umělci nemusí trpět svými psychickými obtížemi, ale že stojí za to si umět pomoci a osvojit si nástroje, které nám umožní překonat a tvůrčím způsobem využit duševní strázně, s nimiž se potkáváme. Iniciativa má jednak přinést formou besed a kampaně na sociálních sítích informace o duševních chorobách a obtížích a pomoci odstranit stigma, jež je s nimi spojeno, zároveň chceme vybudovat síť kontaktů, soustředěných na webu projektu www.umelecnetrpi.cz, který usnadní vyhledání pomoci studujícím, kteří si neví rady se svými psychickými obtížemi nebo jen nechtějí být na tíži života sami.

Chtěli byste se taky zapojit? Nebo máte o iniciativu zájem? Ať už studujete uměleckou školu nebo sami působíte v profesích zaměřených na duševní hygienu nebo psychologickou pomoc a poradenství, líbí se vám cíle projektu a rádi byste pomohli s nastartováním iniciativy v Praze, ozvěte se na e-mail jan@umelecnetrpi.cz nebo přímo Kristýně, která je koordinátorkou za DAMU (kristyna.sestakova@divadlodisk.cz). Těšíme se na setkání!

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 958 zamyšlení nad “Chytáme Prahu! #umelecnetrpi ani na DAMU”