Hledáš pomoc v Praze?

Jestli máš pocit, že by ti pomohlo si s někým promluvit, jsi na správném místě. Zde najdeš seznam odborníků sympatizujících s myšlenkou této kampaně, otevřených ti pomoci v Praze. Každý z nich se věnuje něčemu jinému, je jinou osobností a může mít i jiné finanční podmínky konzultací.

Pražský adresář a aktivity iniciativy na DAMU organizuje a zaštiťuje Kristýna Šestáková. Máš-li nějaký dotaz nebo připomínku, ozvi se jí na e-mail kristyna.sestakova@divadlodisk.cz.

Zjednodušeně budu rozdělovat ty, ke kterým můžeš jít pro radu, na dvě skupiny. Upozorňuji ale, že je to s psychologickou pomocí složitější. Pokud se v tom chceš zorientovat, přečti si třeba vysvětlení zde.

Psychologové, psycholožky a poradenství

Pokud vůbec netušíš a nikdy jsi ještě nebyl/a u žádného psychologa, vyber si psychologa nebo psycholožku či psychoterapeuty ve výcviku. Jsou to absolventi psychologie, kteří procházejí náročnou přípravou, aby mohli dělat terapie. To znamená, že ti mohou poradit v tvých problémech, provést tě jimi, dát ti nástroje, jak na sobě pracovat nebo zvládat situaci, v nichž si nejsi jistý/á, nasměrovat tě dál, poskytnout ti radu ve výběru psychoterapie nebo ti pomoci se zorientovat, co vlastně potřebuješ.

Bára Blažková

Bára se věnuje terapii, somatickému koučování, vede lekce jógy. Zajímá ji celostní přístup k osobnosti, který se snaží používat i při práci s klienty. Více o tom, co dělá a co od ní můžeš čekat najdeš na jejím webu bodymind.cz.  Působí v Praze. Pokud by tě její práce zaujala a chtěl/a by ses jí na něco zeptat nebo se přímo domluvit na termín, piš na mail.

 

Adéla Boubelová

Rozená Pražanka zaujatá jakoukoli formou umění, studentka psychologie v posledním ročníku, dlouhodobě se zabývá tématem radosti a hodnotové orientace. Nabízí koučování a rozvojové sebepoznávací setkání či interveci v krizi. Mail: adela.boubelova@gmail.com, tel. 736 225 344.

 

Pavlína Doležalová

Pavlína pochází z Prahy a bude ti ráda průvodcem na cestě životem. Má za sebou výcvik v kompletní krizové intervenci a vedla půl roku volnočasovou aktivitu zaměřenou na dramaterapii v Psychiatrické nemocnici Bohnice. V současnosti pořádá svůj kurz na téma Nelituj (se)! Neváhej se na ní obrátit v případě nějakého zádrhelu, ať už v osobním či hereckém životě! Můžeš využít mail pajadol071@gmail.com či telefonní číslo +420 723 070 385. Pro pobavení můžeš nakouknout i do její blogerské osobnosti na web zrzka-drzka.com.

Simona Egri

Simona vystudovala psychologii a výchovu ke zdraví. Mezi její témata patří duševní zdraví a duševní hygiena, stres, kreativita, psychologie umění, rizikové chování, poruchy osobnosti a psychózy. Ve volném čase se věnuje divadlu, učí tanec a ve své bakalářské práci se zabývala tématem psychologie osobnosti v umění. Během svého studia získala certifikát psychologie primární prevence rizikového chování a momentálně zkoumá problematiku rizikového chování v závislosti na genetice. V současné době pracuje pro FOKUS České Budějovice a podílí se na realizaci programu R-ITERAPS (Information Technology Aided Relaps Prevention in Schizophrenia). Působí také v Bílém kruhu bezpečí jako psychosociální poradce pro oběti trestného činu. Simona pochází z Plzně, setkat se s ní můžeš ale i v Praze nebo v Českých Budějovicích. Studentům a studentkám AMU Simona nabízí konzultaci za symbolickou cenu. První konzultace je zdarma, potom dle dohody. Pokud by sis s ní chtěl/a popovídat nebo se s ní osobně sejít, kontaktuj ji na emailu s.egriova@fokus-cb.cz.

Eva Dygasiewiczová

Eva je psycholožka, koučka a psychoterapeutka ve výcviku (Gestalt psychoterapie). Působí v centru Prahy. Zatím můžeš využít služby koučování, do psychoterapie přijímá klienty od srpna 2018. Více informací najdeš na webu (http://www.koucink.online/), nebo můžeš sledovat novinky na facebooku.Úvodní konzultaci si můžeš objednat zdarma přes web nebo mailem – info@praguecoach.cz.

Barbora Kvasničková

Barbora pochází z Prahy, aktuálně působí jako psycholožka v Intervenčním centru (Centrum sociálních služeb Praha), kde poskytuje psychologické poradenství, krizovou intervenci a psychoterapii osobám ohroženým domácím násilím. Dále provozuje soukromou psychologickou praxi na Praze 3. V terapeutické práci vychází z více terapeutických směrů, především z logoterapie a existenciální analýzy, jež se soustředí na smysl lidské existence, jeho hledání a uskutečňování v konkrétních podmínkách života jedince. Kromě terapeutického rozhovoru ráda využívá relaxační a energetizační techniky, práci s dechem, imaginaci, projektivní techniky (výtvarné, scénické atd.).
Kontaktovat ji můžeš emailem na adrese bk@psychologbk.cz nebo na telefonním čísle +420 607 482 823. Více informací o ní najdeš na webových stránkách www.psychologbk.cz nebo na fb stránkách https://www.facebook.com/psychologbk/. Barbora poskytuje studentům a studentkám AMU výraznou slevu.

Lukáš Langer

Vystudoval energetiku na Technické univerzitě v Ostravě. Inspirován osobností Carla G. Junga se rozhodl vystudovat psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je členem České společnosti pro analytickou psychologii a frekventant výcviku v analytické psychologii a jungovské psychoterapii. Působí ve své soukromé psychologické praxi a jako asistent MUDr. Milana Hrabánka při práci s technikou holotropního dýchání.
V rámci své praxe se věnuje individuálnímu psychologickému poradenství a psychoterapii, přičemž uplatňuje celostní pohled na člověka se zaměřením na spirituální aspekt lidské duše. Pořádá sebezkušenostní semináře na témata výkladu snů, práce se symbolickým obrazem a technikou Sandspiel.
Ve firemním prostředí vede semináře na téma Well-Being (Duševní pohoda) a působí jako transpersonální kouč, což je styl řadící se mezi transformační metody koučinku zabývající se změnami osobnosti, hlubšími a závažnějšími celoživotními tématy. Směřuje tak firemní kulturu soutěžení ke kultuře sdílení. Human resources nahrazuje human relations.
Kontakty a další informace najdeš na jeho webu http://www.lukaslanger.com/, můžeš mu napsat na e-mail lukas@lukaslanger.com nebo zavolat na číslo +420 774 542 940.

Kristína Martanovičová

Tanečnice, choreografka a koučka. Vystudovala psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a absolvovala akreditovaný výcvik koučů „Koučink jako umění“ pod vedením Magdalény Vokáčové. Působí v Praze a v rámci projektu #umelecnetrpi poskytuje koučing. Pro víc info navštivte stránky www.tkn.sk anebo ji neváhajte kontaktovat na e-maily martanovicova.krstina@gmail.com. Pro studenty a studentky na DAMU poskytuje konzultace za 300,–.

Adéla Rudá

Adéla je psycholožka, koučka a začínající psychoterapeutka ve výcviku. Ve své práci s klienty vychází z gestalt přístupu. Společně s klientem se snaží porozumět tomu, jak klient tvoří svůj život, a hledá možnosti, jak jej posunout dále. Adéla má zkušenosti z psychologie práce, kde se mimo jiné zabývala psychologickým poradenstvím zaměstnancům. Nyní se věnuje školní problematice a vlastní psychologické praxi. Více informací se dozvíš na její webové stránce: adelaruda.cz. Kontaktovat ji můžeš emailem: adela.ruda@seznam.cz nebo na telefonním čísle: 730 688 951. Studentům poskytuje slevu!

Psychoterapeuti a psychoterapeutky

Pokud už máš pocit, že víš, co potřebuješ, a chceš jít ke zkušenému psychoterapeutovi nebo psychoterapeutce, můžeš zkusit právě ty. Čeká pomoc člověka, kterému už rukou prošlo mnoho klientů, má ukončený akreditovaný výcvik. Někdy je i psychoterapeutem klinickým, což znamená, že může provádět psychoterapii ve zdravotnictví. V tom případě, pokud máš vážné problémy a řešíš je např. i se svým obvodním lékařem, můžeš k takovému člověku chodit „na pojišťovnu“.

Tereza Baltag

Tereza je psycholožka a psychoterapeutka. Díky své rodině má blízko k uměleckému světu a ví, že ustát to v něm nebo se živit uměním rozhodně není jednoduché. Potkat se s ní můžeš v Praze nebo online pomocí Skypu. Pomůže ti zorientovat se v těžké situaci, vidět další možnosti, pokud máš pocit, že už žádné jiné nenacházíš. Má zkušenost s prací s drogově závislými, ráda se věnuje pracovním i vztahovým problémům. Kontaktovat ji můžeš zde: https://www.our-therapy.com. Studentům a studentkám AMU Tereza nabízí konzultace za výhodnější cenu.

Johana Elisová

Johana je 25 let Pražanda, patnáct let pod magickou horou Říp. Pracuje jako psycholog a psychoterapeut v Roudnici nad Labem. K umění se přiblížila na Gymnáziu Pražačka díky specializované výuce výtvarného umění teorií i praxí. Napsala o sobě: „Umělce obdivuji nejčastěji jako divák v hledišti. Smekám před jejich tvořivostí a odvahou. A věřím, že kdo má tvořivost, má v sobě i klíč k řešení svých trápení. Ráda mu ho pomáhám objevovat.“ Ve své psychodynamicky orientované terapii pracuje navíc se Sandtray technikou a s Projektivními kolážemi Miroslava Huptycha. Pracuje též se skupinami. Kontakt: johana.elisova@gmail.com Více na www.psycholog-roudnice.cz nebo FB (Mgr. Johana Elisová). Studentům DAMU nabízí 1/2 sazbu z ceny.

Ondřej Fafejta

Ondřej bydlí v Praze. Původně pracoval jako lektor angličtiny, později vystudoval jednooborovou psychologii a psychoterapii a udělal si psychoterapeutický výcvik. Dnes má svou vlastní praxi, v níž funguje především jako on-line psychoterapeut přes skype, takže se s ním můžeš spojit odkudkoli. Kromě toho pracuje jako odborný redaktor v nakladatelství Portál. Terapii provádí formou krátké terapie zaměřené na řešení. Zajímá ho pozitivní psychologie, tematika cílů, lidé s vysokou citlivostí, introverti i další témata. Napiš mu e-mail nebo volej na +420 603 78 75 19. Podívej také na jeho web.

Andrea Hlubučková

Andrea je psycholožka,  psychoterapeutka a arteterapeutka. Pracuje s jednotlivci i skupinami na osobním rozvoji a duševní pohodě, od poradentsví po lektorskou činnost. Provází klienty od zmapování jejich situace přes náhled na ni až k novým výhledům a snům. Pracuje s relaxačními, zážitkovými a kreativními technikami. Jejími klienty jsou lidé s obtížemi psychického rázu, se vztahy či sami se sebou.  Lidé duševně zdraví, nemocní i tací, kteří se pohybují na pomyslné hraně. Dospělí i dospívající, lidé s poruchou pozornosti, místní i cizinci. Nabízí přijetí, podporu, respekt, porozumění a pomoc při hledání řešení. Veškeré informace najdeš na webu www.i-psychoterapie.cz. Kontakt: 732 675 559, email: ahlubuckova@i-psychoterapie.cz.

Ondra Pečený

Ondra je psychoterapeut a kouč. Hlavní oblastí jeho zájmu je osobní rozvoj klientů v rozličných oblastech života. Pracuje formou dialogu, uvědomování si prožitků, s tělem, ale nabízí i relaxace a hypnózu. K divadlu má blízko, protože je stále aktivní amatérský divadelník, kterého můžete potkat na jevišti divadla Radar. Více se o něm dozvíte na stránkách www.ondrej-peceny.cz. Studentům nabízí i výrazně zvýhodněné podmínky za konzultace a sezení, které si domluvíte na uvedených kontaktech: peceny@seznam.cz, +420 724 185 369.

Martina Wolfová

Martina pracuje jako kouč a terapeut, také jako konzultant na telefonické krizové lince. Je členem ČAP – České asociace pro psychoterapii. Její profil si můžeš prohlédnout na www.wolfova.cz a osobní schůzku si domluvit na telefonu +420 602 201 759. Martina působí v Praze a pracuje také přes Skype nebo Facetime.

 

Psychosomatická ordinace

Pracovníci Psychosomatické ordinace se zabývají prevencí, diagnostikou a léčbou duševních i psychosomatických zdravotních obtíží, rešitelných ambulantním způsobem. Tým zkušených psychologů ti může pomoci zvládat úzkosti a deprese, následky stresu, chronickou únavu, poruchy spánku, bolesti hlavy, oslabenou imunitu, zažívací problémy, aj.

Namísto „instantních“ krátkodobých řešení nabízí komplexní přístup, systematickou práci na sobě, jejímž předpokladem je to, že je klient ochoten ve svém životě něco aktivně změnit. Psychologické služby nabízí také v německém a anglickém jazyce. Více na www.psychosomaticka-ordinace.cz

Studentům a studentkám DAMU nabízejí slevy, obrať se na Andreu Mládkovou (andrea.mladkova@seznam.cz).