Hledáš pomoc v Brně?

Jestli máš pocit, že by ti pomohlo si s někým promluvit, jsi na správném místě. Zde najdeš seznam odborníků sympatizujících s myšlenkou této kampaně, otevřených ti pomoci. Každý z nich se věnuje něčemu jinému, je jinou osobností a může mít i jiné finanční podmínky konzultací.

Brněnský adresář a aktivity v rámci JAMU spravuje a organizuje Jan Motal. Máš-li k němu nějaký dotaz nebo připomínku, napiš mu na e-mail jan@umelecnetrpi.cz.

Zjednodušeně budu rozdělovat ty, ke kterým můžeš jít pro radu, na dvě skupiny. Upozorňuji ale, že je to s psychologickou pomocí složitější. Pokud se v tom chceš zorientovat, přečti si třeba vysvětlení zde.

Psychologové a psycholožky

Pokud vůbec netušíš a nikdy jsi ještě nebyl/a u žádného psychologa, vyber si psychologa nebo psycholožku ve výcviku. Jsou to absolventi psychologie, kteří procházejí náročnou přípravou, aby mohli dělat terapie, a protože ve své praxi teprve začínají, budou mít více prostoru se ti věnovat. Zatím mohou poskytovat poradenství. To znamená, že ti mohou poradit v tvých problémech, provést tě jimi, dát ti nástroje, jak na sobě pracovat nebo zvládat situaci, v nichž si nejsi jistý/á, nasměrovat tě dál, poskytnout ti radu ve výběru psychoterapie nebo ti pomoci se zorientovat, co vlastně potřebuješ. Výhodou je, že přístup k nim může být velmi nízkoprahový – mohou být ochotni ti pomoci za mnohem méně peněz.

Hana Sedláková

Hana pracuje v Brně, ráda ti poradí nejen v případě, že máš nějaké obtíže, ale i s osobním rozvojem nebo psychohygienou. Můžeš jí napsat na e-mail nebo se ozvat na telefonní číslo +420 608 273 922. Více o ní najdeš na webu nebo její facebookové stránce.

Nela Wurmová

Nela pochází z malé vesnice na Vysočině, dnes ale působí v rámci Terapeutů Brno. Mimo psychologie vystudovala i žurnalistiku, takže jste ji mohli i vidět či slyšet v médiích. Rok a půl vedla na psychiatrickém oddělení FN Bohunice hodiny jógy a relaxace a sezení muzikoterapie. Napiš jí e-mail nebo zavolej na telefonní číslo +420 720 263 207. Chceš-li se před tím dozvědět víc o ní nebo o Psychoterapeutech Brno, podívej se na její web.

O pomoc můžeš požádat také kohokoliv z organizace Terapeuti Brno, kteří sympatizují s cíli tohoto projektu. Všichni jsou to absolventi psychologie nebo psychoterapie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, pracují pod supervizí (dohledem) a připravují se na svoji psychoterapeutickou praxi ve výcviku. Podívej se na jejich web a můžeš zkusit kontaktovat toho nebo tu, kdo ti budou sympatičtí!   

Psychoterapeuti a psychoterapeutky

Pokud už máš pocit, že víš, co potřebuješ, a chceš jít ke zkušenému psychoterapeutovi nebo psychoterapeutce, můžeš zkusit právě ty. Připrav se na to, že cena bude poněkud vyšší, zato tě čeká pomoc člověka, kterému už rukou prošlo mnoho klientů, má ukončený akreditovaný výcvik. Někdy je i psychoterapeutem klinickým, což znamená, že může provádět psychoterapii ve zdravotnictví. V tom případě, pokud máš vážné problémy a řešíš je např. i se svým obvodním lékařem, můžeš k takovému člověku chodit „na pojišťovnu“.

Klára Kolofíková

Klára je psychoterapeutka s Gestalt výcvikem a výcvikem v taneční pohybové terapii. Pracuje v Brně a praxi se věnuje při svojí práci v Doléčovacím centru Lotos. Podívej se na její stránky, nebo jí napiš na e-mail, což je nejlepší varianta, jak si s ní domluvit schůzku. Ideálně rovnou navrhni termíny.

Osobní rozvoj a konzultace mimo psychologické profese

Zde nalezneš kontakty na ty, kteří ti mohou pomoci radou, kam se dál obrátit, nebo tě můžou provést těžkými chvílemi ve tvém životě. Mohou ti poskytnout cenné nástroje k osobnímu rozvoji a sebepoznání nebo pomoci osvojit si nástroje, jak zvládat obtíže. Nejsou psychology ani psychoterapeuty. To ale neznamená, že ti nemohou pomoci. Jsou mezi nimi ale velké rozdíly jak co do jejich přístupů, zkušeností, vzdělání, tak i do východisek. Někteří z nich se věnují práci s tělem, jiní se velmi blíží klasické práci s klienty, podobné té v psychoterapii. Medailonky ti pomůžou se zorientovat a vybrat si, co by ti vyhovovalo.

Boris Rafailov

Boris, původem z Valašska, působí v rámci své soukromé praxe v Brně. Je členem České společnosti pro analytickou psychologii, vystudoval filozofii, výtvarnou výchovu a aktuálně dokončuje výcvik v jungovsky orientované psychoterapii. Ač rozený Moravák, setkání zvládá i v angličtině nebo bulharštině. Můžeš mu napsat e-mail (rafailov@seznam.cz) nebo zavolat na +420 725 595 183 a domluvit si osobní setkání.

Caroline Pajtlová

Tanečnice a lektorka tance, která se věnuje „terapii duše“. Co to je? Práce na uvolnění podobnému meditaci. Napsala o sobě: „Tancuji a vedu druhé v tanci, jak si být co nejblíže svému srdci, mysli a duši. Je pro mě důležité, aby byl člověk v souladu sám se sebou, naslouchal svému srdci, pravdě a svým touhám. Rovněž aby uměl přirozeně zpracovat všechny nežádoucí pocity, emoce a situace, a tak v životě následoval svou jedinečnou a skutečnou cestu.“ Pokud tě její přístup k sebepoznání zaujal, můžeš najít více informací o ní na webu www.terapie-bez-hranic.webnode.cz, napsat jí na e-mail caroline.pajt@gmail.com nebo zavolat na telefon +420 605 490 701