Hledáš pomoc?

Pokud máš pocit, že své obtíže nezvládáš a potřebuješ odbornou pomoc, můžeš kontaktovat někoho z psychoterapeutů nebo psychoterapeutek, kteří sympatizují s cíli naší kampaně. Čeká pomoc člověka, kterému už rukou prošlo mnoho klientů, má ukončený akreditovaný výcvik. Někdy je i psychoterapeutem klinickým, což znamená, že může provádět psychoterapii ve zdravotnictví. V tom případě, pokud máš vážné problémy a řešíš je např. i se svým obvodním lékařem, můžeš k takovému člověku chodit „na pojišťovnu“.

Pomoc můžeš hledat v Brně nebo Praze.

Brno

Klára Kolofíková

Klára je psychoterapeutka s Gestalt výcvikem a výcvikem v taneční pohybové terapii. Pracuje v Brně a praxi se věnuje při svojí práci v Doléčovacím centru Lotos. Podívej se na její stránky, nebo jí napiš na e-mail, což je nejlepší varianta, jak si s ní domluvit schůzku. Ideálně rovnou navrhni termíny.

 

Praha

Tereza Baltag

Tereza je psycholožka a psychoterapeutka. Díky své rodině má blízko k uměleckému světu a ví, že ustát to v něm nebo se živit uměním rozhodně není jednoduché. Potkat se s ní můžeš v Praze nebo online pomocí Skypu. Pomůže ti zorientovat se v těžké situaci, vidět další možnosti, pokud máš pocit, že už žádné jiné nenacházíš. Má zkušenost s prací s drogově závislými, ráda se věnuje pracovním i vztahovým problémům. Kontaktovat ji můžeš zde: https://www.our-therapy.com. Studentům a studentkám AMU Tereza nabízí konzultace za výhodnější cenu.

Johana Elisová

Johana je 25 let Pražanda, patnáct let pod magickou horou Říp. Pracuje jako psycholog a psychoterapeut v Roudnici nad Labem. K umění se přiblížila na Gymnáziu Pražačka díky specializované výuce výtvarného umění teorií i praxí. Napsala o sobě: „Umělce obdivuji nejčastěji jako divák v hledišti. Smekám před jejich tvořivostí a odvahou. A věřím, že kdo má tvořivost, má v sobě i klíč k řešení svých trápení. Ráda mu ho pomáhám objevovat.“ Ve své psychodynamicky orientované terapii pracuje navíc se Sandtray technikou a s Projektivními kolážemi Miroslava Huptycha. Pracuje též se skupinami. Kontakt: johana.elisova@gmail.com Více na www.psycholog-roudnice.cz nebo FB (Mgr. Johana Elisová). Studentům DAMU nabízí 1/2 sazbu z ceny.

Ondřej Fafejta

Ondřej bydlí v Praze. Původně pracoval jako lektor angličtiny, později vystudoval jednooborovou psychologii a psychoterapii a udělal si psychoterapeutický výcvik. Dnes má svou vlastní praxi, v níž funguje především jako on-line psychoterapeut přes skype, takže se s ním můžeš spojit odkudkoli. Kromě toho pracuje jako odborný redaktor v nakladatelství Portál. Terapii provádí formou krátké terapie zaměřené na řešení. Zajímá ho pozitivní psychologie, tematika cílů, lidé s vysokou citlivostí, introverti i další témata. Napiš mu e-mail nebo volej na +420 603 78 75 19. Podívej také na jeho web.

 

Andrea Hlubučková

Andrea je psycholožka,  psychoterapeutka a arteterapeutka. Pracuje s jednotlivci i skupinami na osobním rozvoji a duševní pohodě, od poradentsví po lektorskou činnost. Provází klienty od zmapování jejich situace přes náhled na ni až k novým výhledům a snům. Pracuje s relaxačními, zážitkovými a kreativními technikami. Jejími klienty jsou lidé s obtížemi psychického rázu, se vztahy či sami se sebou.  Lidé duševně zdraví, nemocní i tací, kteří se pohybují na pomyslné hraně. Dospělí i dospívající, lidé s poruchou pozornosti, místní i cizinci. Nabízí přijetí, podporu, respekt, porozumění a pomoc při hledání řešení. Veškeré informace najdeš na webu www.i-psychoterapie.cz. Kontakt: 732 675 559, email: ahlubuckova@i-psychoterapie.cz.

Antonín Kupec

Tonda nabízí služby v oblasti psychoterapie, psychologického poradenství a osobního rozvoje. Ze své praxe má dlouholeté zkušenosti s lidmi s duševním onemocněním a závislostí. V současnosti pracuje se seniory a má i svoji soukromou praxi. V kontaktu s klientem vychází především z principů gestalt terapie (humanistického, prožitkového a psychosomatického směru). V práci využívá i prvky relaxace, mindfulness a nácviku nových dovedností. Více info na webu www.psychoterapie-kupec.cz. Mail: a.kupec@centrum.cz  nebo tel.: +420 739 443 963.

Kateřina Nováková

Kateřina vystudovala psychologii na FF Masarykovy univerzity a je frekventantkou psychoterapeutického výcviku (Terapie v postmoderně). Pracuje jako školní a vězeňská psycholožka. Působí také v Člověku v tísni, kde má na starosti mentoring pro děti a mládež. Jejím zaměřením v psychoterapeutické praxi je mimo jiné depresivita, úzkostné poruchy, duševní hygiena a hodnotová orientace. Z výzkumných témat to pak je psychologická funkce humoru a zrakové vnímání. Dlouhodobě se zajímá o paliativní péči. Ráda se dohodne na konzultaci na mailu: nvkv.katerina@gmail.com (konzultace pro studenty poskytuje za zlomek ceny, konzultace možná i v angličtině).

Ondra Pečený

Ondra je psychoterapeut a kouč. Hlavní oblastí jeho zájmu je osobní rozvoj klientů v rozličných oblastech života. Pracuje formou dialogu, uvědomování si prožitků, s tělem, ale nabízí i relaxace a hypnózu. K divadlu má blízko, protože je stále aktivní amatérský divadelník, kterého můžete potkat na jevišti divadla Radar. Více se o něm dozvíte na stránkách www.ondrej-peceny.cz. Studentům nabízí i výrazně zvýhodněné podmínky za konzultace a sezení, které si domluvíte na uvedených kontaktech: peceny@seznam.cz, +420 724 185 369.

Karel Pich

Psychologickou pomoc Karel spojuje s tělesným cvičením, vyjádřením prostřednictvím hry na hudební nástroje a zpěvu, sebevyjádřením výtvarnou či literární tvorbou. Péči o duši propojuje s filosofií tradičních bojových umění, cestou čaje, pobytem v přírodě a rozvojem bdělosti v každém okamžiku. Sám sebe považuje za dobrodruha a život plný výzev prochází s heslem: „Pro nás není žádné jaro, pouze vítr vonící svěžestí přicházející bouře.“ Kontaktovat ho můžeš na mailu: mgr.karel.pich@gmail.com, facebooku (https://www.facebook.com/karel.pich) či na telefonu +420 721 049 106. Drobné motivace můžeš najít také na webu zivotvpribehu.cz.

Martina Wolfová

Martina pracuje jako kouč a terapeut, také jako konzultant na telefonické krizové lince. Je členem ČAP – České asociace pro psychoterapii. Její profil si můžeš prohlédnout na www.wolfova.cz a osobní schůzku si domluvit na telefonu +420 602 201 759. Martina působí v Praze a pracuje také přes Skype nebo Facetime.

 

Psychosomatická ordinace

Pracovníci Psychosomatické ordinace se zabývají prevencí, diagnostikou a léčbou duševních i psychosomatických zdravotních obtíží, rešitelných ambulantním způsobem. Tým zkušených psychologů ti může pomoci zvládat úzkosti a deprese, následky stresu, chronickou únavu, poruchy spánku, bolesti hlavy, oslabenou imunitu, zažívací problémy, aj.

Namísto „instantních“ krátkodobých řešení nabízí komplexní přístup, systematickou práci na sobě, jejímž předpokladem je to, že je klient ochoten ve svém životě něco aktivně změnit. Psychologické služby nabízí také v německém a anglickém jazyce. Více na www.psychosomaticka-ordinace.cz

Studentům a studentkám DAMU nabízejí slevy, obrať se na Andreu Mládkovou (andrea.mladkova@seznam.cz).